Uncategorized

WOLONTARIAT- DLA MNIE OK.!

Otrzymaliśmy środki na realizację Zadania Publicznego związanego z realizacją zadań Samorządu Opolskiego Województwa Opolskiego w zakresie promocji i organizacji wolontariatu w województwie opolskim w 2020 roku- WOLONTARIAT- DLA MNIE OK.! 👍 w wysokości 7000, 00 zł.

W ramach tego zadania chcielibyśmy dotrzeć do osób zainteresowanych realizacją wolontariatu hospicyjnego. W ramach realizowanego zadania będziemy chcieli przeprowadzić warsztaty z zakresu:– organizacji wolontariatu,– komunikacji, wykorzystania elementów wiedzy medycznej w wolontariacie hospicyjnym,– podjąć współpracę z organizacjami, które chciałyby współpracować wraz z naszą placówką w ramach działań związanych z wolontariatem. Już w sobotę 3 października i 5 grudnia o godz. 9️⃣:0️⃣0️⃣ spotkamy się na warsztatach w betanijnej świetlicy.

Opracowano ulotki, które rozdano w czasie warsztatów.

https://www.facebook.com/hospicjumbetania/photos/pcb.2777288025855097/2777287479188485

W ramach opolskiej edycji naszej kampanii „W Betanii jest życie” chcielibyśmy pokazać w sposób szczególny rolę wolontariuszy, którzy tworzą wraz personelem medycznym, jeden zespół, który opiekuje się pacjentem w hospicjum. Chcielibyśmy także, poprzez spotkania w placówkach oświatowych, uwrażliwić dzieci i młodzież na wolontariat, działania społeczne oraz idee hospicyjną.

Jeśli będzie to możliwe chcielibyśmy także zrealizować kilka stałych punktów jesiennej kampanii tj.:

– koncert rozpoczynający nasze działania,

– udział w wydarzeniu sportowym,

– Gala Betanii, na której chcielibyśmy nagrodzić aktywnych wolontariuszy, instytucje
i osoby prywatne współpracujące z naszym hospicjum oraz wspierające je,

–  Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w żałobie,

– spotkania grudniowe tj. koncerty świąteczne, konkurs na kartkę świąteczną dla pacjentów, zdobienie pierników i spotkania świąteczne dla rodzin.

Dla placówek oświatowych i instytucji mamy propozycje realizacji Programu Edukacyjnego” ZOSTAŃ AMBASADOREM HOSPICJUM BETANIA. Szczegóły już wkrótce w osobnym artykule.

O naszych planach mówiliśmy w dniu 26 sierpnia br. w Radio Opole w Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie. Dziękujemy panu red. Krzysztofowi Dobrowolskiemu za możliwość opowiedzenia o naszych planach i potrzebach.

Patronat w Radio Doxa.

Dziękujemy Radzie Sołeckiej w Zimnicach Wielkich za zaproszenie i możliwość kwestowania na rzecz naszego hospicjum.
Młodzi Zimniccy wolontariusze uzbierali 1038,03  zł oraz  10 Euro.

O naszym projekcie można także posłuchać w Radiu Opole.

Promowanie Zadania Publicznego zajęła się nasza wolontariuszka: Aneta Poznańska

Rada Sołecka przeznaczyła cały dochód ze sprzedaży ciasta, sałatek oraz cegiełek na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie.
Darowizna wynosi 7261,36 zł.

Dziękujemy, że pomagacie, abyś my także mogli pomagać naszym pacjentom.


Uczennice z PSP 33 w Opolu

A tymczasem w Radiu PARK FM

Po szkoleniu dla wolontariuszy w październiku:

Jedna z naszych akcji

Spotkania w placówkach oświatowych i nie tylko

Spotkanie w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu

Największa impreza wolontariacka czyli…

Pora jesienna to dla naszego hospicjum szczególny czas, czas w którym dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, wolontariuszom i przyjaciołom. Od 9 lat organizujemy Galę Betanii, na której mówimy o idei hospicyjnej i o tym, co udało się nam zrobić na rzecz naszych Pacjentów. Tak było i w tym roku. 22 października br. spotkaliśmy się, aby w nieco okrojonym składzie ze względu na sytuację epidemiczną, dziękujac za dwie kampanie społeczne zeszłoroczną: ”Hospicjum to też życie” oraz wiosenną, niezwykle trudną „Pola Nadziei 2020”.

Aktualnie trwa kampania społeczna inna niż zwykle. Fundacja Hospicyjna z Gdańska nie organizuje ze względu na pandemię  ogólnopolskiej kampanii  „Hospicjum to też życie”, za to my i nasze Stowarzyszenie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności  organizujemy opolską edycję kampanii „W Betanii jest życie”. Chcemy pokazywać jak żyjemy, pokazać, że jesteśmy i że mimo obostrzeń i trwającej pandemii pomagamy naszym Pacjentom i wszystko co robimy,  robimy z myślą o nich.

Gala sfinansowana została ze środków Zadania Publicznego związanego z realizacją zadań Samorządu Opolskiego Województwa Opolskiego w zakresie promocji i organizacji wolontariatu w województwie opolskim w 2020 roku – pod tytułem: WOLONTARIAT- DLA MNIE OK.! Zadanie to realizuje Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie.

W trakcie Gali Betanii obecny był wice marszałek województwa Opolskiego pan Roman Kolek.


Wpis: https://www.hospicjumopolskie.pl/gala-betanii-2020/

My świętowaliśmy poprzez spotkania w ramach realizacji Zadania Publicznego w zakresie promocji i organizacji wolontariatu w 2020 roku-WOLONTARIAT-DLA MNIE OK.! w naszej betanijnej świetlicy. 💗Dziękujemy naszym wolontariuszom, że pomimo trudnego czasu jesteście z nami.

Kolejne szkolenie dla wolontariuszy w betanijnej świetlicy odbyło się 5 grudnia czyli w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Podobnie jak poprzedni każdy uczestnik otrzymał Certyfikat uczestnictwa oraz ulotki z konkretnych zagadnień dotyczących wolontariatu.

Efektem promocji wolontariatu są liczne akcje charytatywne organizowane przez szkoły, instytucje, organizacje a nawet osoby prywatne na rzecz m.in. naszego Stowarzyszenia.

O wspólnych akcjach można przeczytać tutaj: https://www.hospicjumopolskie.pl/swiateczne-niespodzianki/

O naszych działaniach i realizowanym Zadaniu Publicznym można przeczytać także w Monitorze Trzeciego Sektora nr V/2020.

Skip to content