Hospicjum to też życie

Kampania społeczna

Zapraszamy do udziału w kampanii „Hospicjum to też Życie”, w ramach której wspólnie chcielibyśmy porozmawiać o wyzwaniach  w pracy i opiece paliatywno-hospicyjnej. Jesteśmy jednym z wielu ośrodków hospicyjnych w Polsce, podejmujących działania pod jednym, wspólnym hasłem.

Kampania skupia się zawsze na tematyce związanej z opieką paliatywną oraz na rodzinie, w której choroba jest kryzysem dotykającym wszystkich bliskich.

Chcemy podkreślić konieczność wsparcia rodzin osób starszych, niedołężnych, nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych, którzy są pod opieką hospicjów, ale również tych, którzy na taką opiekę nie mogą liczyć. Chcemy także podzielić się hospicyjnym doświadczeniem w zakresie pomocy osobom w żałobie, a w sposób szczególny osieroconym dzieciom.

Zachęcamy lokalne środowiska do budowania sieci wsparcia poprzez wolontariat opiekuńczy. Prowadzimy dyskusję merytoryczną o potrzebach opiekunów rodzinnych, problematyce osierocenia, a zwłaszcza potrzebach dzieci w żałobie, włączając do niej ekspertów z różnych dziedzin.

Zapraszamy serdecznie do udziału w kampanii Fundacji Hospicyjnej!

Skip to content