Centrum Opieki Paliatywnej “Betania”

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, będące organizacją pożytku publicznego, nadzoruje działalność Centrum Opieki Paliatywnej “Betania”, w skład którego wchodzi:

hospicjum domowe (założone w 2006 roku)

poradnia medycyny paliatywnej (założona w 2006 roku)

hospicjum stacjonarne (założone w 2012 roku)

Hospicjum “Betania” otacza profesjonalną, specjalistyczną i bezpłatną opieką medyczną dorosłe osoby chore nowotworowo w stanie terminalnym, a więc takich pacjentów, u których leczenie nowotworu zostało zakończone i nie ma już prognozy wyzdrowienia.

Pacjenci Centrum Opieki Paliatywnej “Betania” mają zapewnioną zarówno opiekę medyczną i pielęgniarską, jak również wsparcie kapelana, psychologa, rehabilitantów i wolontariuszy. Do ich dyspozycji są przestronne, w większości jednoosobowe, pokoje z łazienkami i telewizorami, pokój relaksacyjny, kuchnia, ogród, kaplica i świetlica.

Dyrektorem Centrum Opieki Paliatywnej BETANIA jest Jarosław Wach.