Zakończyliśmy projekt 19 a „Wolontariat na PLUS”

Dobiegł końca nasz projekt związany w promocją i organizacją wolontariatu.

„WOLONTARIAT NA PLUS” ➕️to mały grant, który był realizowany przez nasze Stowarzyszenie nt. promocji i organizacji wolontariatu. W ramach grantu zorganizowaliśmy warsztaty:
➡️ jak organizować wolontariat dla seniorów z gminy Dobrzeń Wielki w tamtejszym GOK-u,

➡️ jak komunikować się z osobami w kryzysie choroby i trudnych sytuacjach. Cieszymy się, że akurat w tym warsztacie wzięli udział wolontariusze naszego hospicjum i hospicjum z Kluczborka,

➡️rozwojowe z elementami autoterapeutycznymi, na których wspólnie międzypokoleniowo uszyliśmy Emotkowe Pożeracze Smutków, które podarowaliśmy naszym pacjentom.

W trakcie naszej corocznej Galii „Betanii” 19.X.br. opowiedzieliśmy o realizowanych projektach, w tym o infrastrukturze oraz wolontariacie z trybu 19a.

Ponadto nagrodziliśmy instytucje i placówki z nami współpracujące jak również naszych wolontariuszy.

Dziękujemy za zaufanie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, który sfinansował niniejszy projekt.

W ostatnim dniu realizacji projektu tj. 4 grudnia 2023 r. braliśmy udział w II Opolskim Forum Wolontariatu organizowanym przez Urząd Marszałkowski, na którym nasi wolontariusze zostali, jako grupa, wyróżnieni.

#wolontariatnaplus
#WBetaniijestżycie2023