Światowy Dzień Chorego w Opolu

Jak już wcześniej informowaliśmy w niedzielę 10 lutego 2019 r. w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu została odprawiona msza święta za żyjących i zmarłych pacjentów Centrum Opieki Paliatywnej Betania. Liturgii przewodniczył ks. dr Albert Glaeser, dyrektor „Sebas­tianeum Silesiacum” w Kamieniu Śl. przy współudziale ks. prof. Zygfryda Glaesera, ks. proboszcza Rafała Pawliczka, ks. wikarego Marcina Utziga, ks. emeryta Eugeniusza Białasa. Msza miała charakter ekumeniczny ponieważ kazanie wygłosił Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie ks.bp. Marian Niemiec, a w nabożeństwie współuczestniczył proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu ks. Wojciech Pracki. Kościół wypełnili parafianie, ale także krewni pacjentów, pracownicy i przyjaciele „Betanii” oraz sami chorzy. W trakcie nabożeństwa udzielano sakramentu namaszczenia chorych.

Przed mszą i po mszy odbywała się kwesta na wsparcie hospicjum Betania. W trakcie kwesty wolontariusze zebrali łącznie kwotę 3421,60 zł oraz 5 Euro. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w nabożeństwie i okazane wsparcie. Szczegółowe informacje i zdjęcia z uroczystości można znaleźć na stronie NTO