Uncategorized

Festiwal wolontariatu 2022

Zapraszamy na kolejny Festiwal Wolontariatu „Impuls”! Jak co roku w planie mamy sporo szkoleń, warsztatów i spotkań na temat wolontariatu, ale też skutecznej pomocy wolontariackiej w praktyce. W tym roku podzieliliśmy go na kilka dni tematycznych. Nie zabraknie też sprawdzonych w poprzednich latach Otwartych Wolontariatów w dniach 17-21.10.2022 r. w Opolu odbędą się takie wydarzenia jak:
– Dwudniowe Forum Wolontariatu Województwa Opolskiego,
– Profilaktyka poprzez wolontariat,
– Dzień Talentów,
– Wolontariackie After Party,
– Otwarte Wolontariaty – to sprawdzona forma, która świetnie działała przy poprzednich edycjach. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w wolontariacie w wybranych organizacjach – właśnie w czasie trwania Festiwalu. Każdy może sprawdzić, czy takie działania są właśnie dla niego i czy się w nich dobrze czuje. Jest to też okazja dla organizacji, aby zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach. Liczymy, że taki początek, zapoznanie się – będą właśnie Impulsem do podjęcia dłuższej współpracy. Dodatkowo szykujemy liczne warsztaty, debaty, szkolenia i spotkania – szeroko powiązane z tematem wolontariatu. Krótko mówiąc, Festiwal ma z jednej strony zachęcić do angażowania się w wolontariat, a z drugiej – wspierać obecnych wolontariuszy i wzmacniać ich koordynatorów. Wszystkie spotkania odbędą się na terenie miasta Opola w różnych lokalizacjach. Szczegółowe informacje, zapisy oraz program Festiwalu Wolontariatu Impuls – https://iskra.opole.pl/
Dwudniowe Forum Wolontariatu Województwa Opolskiego i Otwarte Wolontariaty finansowane są ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie promocji i organizacji wolontariatu w 2022 r.
Festiwal Wolontariatu “Impuls” i jego wydarzenia są współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Opola.
W imieniu głównych organizatorów Festiwalu:
Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – Regionalny partner Rządowego Programu Korpus Solidarności
Fundacja Geko – prowadząca Opolskie Centrum Wolontariatu “Iskra „
Współorganizatorzy:
Centrum Dialogu Obywatelskiego, Fundacja “Wypłyń na Głębie”, Tęczowe Opole, Fundacja Laboratorium Zmiany, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, Fundacja Mam Marzenie, Fundacja l’Arche, Fundacja Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, Fundacja Kwitnące Talenty, Niewidzialna Przestrzeń, Klubokawiarnia OPO. 

Skip to content