Uncategorized

„Betania” – miejsce przyjazne wolontariuszom

Miło nam poinformować, iż od 2019 r. nasze Stowarzyszenie bierze udział w Korpusie Solidarności Programie Wspierania Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 wspierając rozwój wolontariatu długoterminowego. Program stwarza organizatorom działań społecznych (organizacjom i instytucjom), odpowiednie warunki do współpracy z wolontariuszami, edukujemy w obszarze wolontariatu oraz umożliwiamy wymianę doświadczeń.

Jedną z propozycji wspierania członków Korpusu Solidarności w dbaniu o rozwój profesjonalnego wolontariatu, jest certyfikacja organizatorów wolontariatu, pod nazwą „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.

Certyfikacja jest procesem, który umożliwia organizatorom:

– sprawdzenie, w jakim stopniu zarządzają wolontariatem zgodnie z dobrymi praktykami i zasadami formalnoprawnymi Korpusu,

– podniesienie standardów organizacji wolontariatu,

– promocję własnej działalności i podzielenie się dobrymi rozwiązaniami.

Efektem certyfikacji jest wyróżnienie organizatora wzorowo współpracującego z wolontariuszami i przyznanie mu certyfikatu „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.

Certyfikat przyznaje Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W jego imieniu certyfikację przeprowadzają Regionalni Partnerzy Korpusu Solidarności, obecni w każdym województwie.

Cieszymy się, iż jesteśmy jedną z pięciu organizacji, którym przyznano ten certyfikat w województwie opolskim.

Dziękujemy serdecznie Partnerowi Regionalnemu tj. Opolskiemu Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych za współpracę i możliwość wspólnego realizowania Korpusu Solidarności.

 

Skip to content