1% podatku – nawet niewielka kwota to wielkie wsparcie!

I znów kolejny rok za nami. Rok trudny dla nas wszystkich. Pandemia pokazała nie tylko jakie ważne jest zdrowie, ale też jak ważna jest odpowiednia opieka nad osobami chorymi. Rok trudny ponieważ koszty funkcjonowania hospicjum wzrosły znacznie z powodu konieczności zakupu środków zabezpieczających przed COVID-19, a jednocześnie nie mieliśmy możliwości organizowania zbiórek i pozyskiwania finansów na naszą działalność.

Wszystkim, którzy mogli i zechcieli nas wesprzeć w tym trudnym czasie składamy serdeczne podziękowania. Przede wszystkim w imieniu naszych Pacjentów, ale również w imieniu całego zespołu hospicyjnego. To dzięki Wam mogliśmy działać bez zakłóceń i nieść potrzebną pomoc.

Już dzisiaj zwracamy się o przekazywanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jaką jesteśmy. Już dzisiaj prosimy, abyście wykonali ten drobny gest i w swoim rozliczeniu rocznym wpisali nasz KRS 0000025002 przekazując 1% z zapłaconego podatku na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie. Każda kwota i każdy 1% jest ważny. Z takich małych, niepozornych kwot rodzi się wielka pomoc!

Ułatwieniem w wypełnieniu PIT-u może być program Pitax, który udostępniamy na naszej stronie. Wystarczy kliknąć w ikonę Pitaxpl i dokonać rozliczenia. Wszystkich zaś emerytów zachęcamy do pobrania poniższego druku, wpisania swoich danych (zgodnie z poniższym wzorem) i przesłania do Urzędu Skarbowego. W ten sposób będą Państwo mogli również pomagać naszym Pacjentom!

Pamiętajcie, każda kwota jest ważna, bo nawet niewielka kwota to wielkie wsparcie!