Pola Nadziei 2020 już za nami

Tegoroczna kampania społeczna POLA NADZIEI 2020 była nietypowa i inna niż zwykle. Przez pandemię CORONAVIRUSA nasze hospicjum musiało zrezygnować z szeregu zaplanowanych spotkań, imprez i zbiórek publicznych.

Udało się jednak zorganizować spotkania wirtualne na temat działań podejmowanych w naszej Betanii czego przykładem jest poniższa mapa….

oraz pozdrowienia przysyłane dla naszych pacjentów oraz personelu z rożnych stron Polski.

Ponadto udało się nam zorganizować kilka on-linowych wydarzeń takich jak:

– pozdrowienia i życzenia dla Betanii,

– koncerty, w tym Zbiórka Funduszy dla naszego hospicjum „Złotówka dla Betanii”, zebrano 654zł.

Cieszy nas również fakt, iż grono naszych przyjaciół powiększyło się. Dzięki zaangażowaniu wielu dobrych ludzi i firm otrzymaliśmy darowizny rzeczowe, dzięki którym nasze hospicjum mogło prawidłowo funkcjonować w tak trudnym czasie. Wśród najczęstszych darowizn otrzymaliśmy: środki ochrony osobistej, płyny dezynfekcyjne, środki pielęgnacyjne i higieniczne, suplementy diety a nawet sprzęt agd. Dziękujemy także za wsparcie finansowe, dzięki któremu nasza placówka nadal może pomagać potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy osobom prywatnym, za każdą złotówkę, którą podarowano na rzecz naszego stowarzyszenia.

Dziękujemy następującym instytucjom, firmom i przedstawicielom społeczności lokalnej:

– Aptece Zielona z Komprachcic,

– Atel Electronics,

– Aresztowi Śledczy w Opolu,

– B. Boduch- usługi podologiczne,

– Sklepom „Biedronka”,

– Centrum Ogrodniczemu BAJEK z Dziekaństwa,

– CODEFUSION,

– Daniels- Parkett z Niemiec,

– Energetyce Cieplnej Opolszczyzny SA,

– ENERGOPOL TRADE OPOLE,

– EUROPACK- TRADE Sp. Z.o. o.

– FAMILY SERWIS PELAGROS,

– Firmie Hartmann,

– Firmie Obiad Gast,

– Firmie MR STYL z Biadacza,

– Fundacji DR Clown- Region Opolszczyzna,

– Fundacji SPINACZ,

– Głuchołaskim Zakładom Papierniczym,

– Hurtowni Farmaceutycznej Zioło- Piast,

– IBSS BIOMED,

– Kwiaciarni TAJNIKI NATURY z Opola,

– Kole Gospodyń Wiejskich z Wawelna,

– LEROY MERLIN z OPOLA,

– LFM Consulting,

– Macarena – PUB,

– Nerli Gruppen Poland Sp. Z.o.o.

– Pracownikom TESCO z pl. Teatralnego w Opola,

– SO COFFEE z CH Karolinka w Opolu,

– Sołtysce Przywór pani Patrycji Bartylli,

–  Oblatom Misjonarzom Maryi Niepokalanej z Poznania,

– OSiR Komprachcice- Opolskie Krawcowe szyją dla służby zdrowia,

– Restauracji OPOLANKA,

– Stowarzyszeniu Jedna ODRA,

– Stowarzyszeniu Kobiców KOLEJARZA OPOLE,

– Toruńskim Zakładom Materiałów Opatrunkowych,

– VIPHARM,

– WEMAKO,

– Właścicielom Sklepu ZOFIA z Przywór,

Zarządowi Dzielnicy nr VII w Opolu.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy wspierali nasze działania na zewnątrz naszego
hospicjum pomagając w zbiórkach i akcjach na rzecz naszego stowarzyszenia.

W sposób szczególny dziękujemy:

Panu Krzysztofowi Skrzypkowi – Prezesowi Zarządu ENERGOPOL TRADE OPOLE Sp. z.o.o. za darowiznę finansową w wysokości 10 tyś. zł na rzecz hospicjum „Betania” w Opolu.

Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niekopalnej z Poznania za darowiznę finansową w wysokości 10 tyś. zł na rzecz hospicjum „Betania” w Opolu.

Pani Patrycji Bartylli za darowiznę rzeczową w akcji „KREM DLA MEDYKA I RATOWNIKA” dla personelu hospicjum „Betania” w Opolu.

Pani Joannie Aniserowicz i firmie NERLI GRUPPEN POLAND Sp. Z.O.O. za darowiznę rzeczową dla hospicjum „Betania” w Opolu.

Tutaj znajduje się sprawozdanie z tegorocznych działań przygotowane dla Fundacji Hospicyjnej oraz przesłane do patronów medialnych oraz honorowych.