Pola Nadziei 2020 czyli spotkania edukacyjne w sieci

W tym roku nasze działania w kolejnej Kampanii Społecznej Pola Nadziei 2020  zostały „nieco” zatrzymane przez wiadomy wirus.

Zostaliśmy zmuszeni do dostosowania się do panujących warunków. Prowadzimy nasze działania on-line informując o tym, co się u nas dzieje. Ci z Was, którzy odwiedzają nasza stronę wiedzą, że lubimy zwłaszcza kręcić filmiki 🙂
Cieszy nas fakt, iż pomimo pandemii otrzymujemy kartki z życzeniami, muzyczne pozdrowienia i zdjęcia z produkcji żonkili w … domach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom prowadzimy także spotkania edukacyjne on-line opowiadając o hospicjum i prowadzonej działalności hospicyjnej i wolontariacie.

Tak wyglądało jedno z pierwszych spotkań tj. 21 maja br. z uczniami i uczennicami z Łaskażewa, województwo mazowieckie.  Już wkrótce pojawi się interaktywna mapa, na której zobaczycie odwiedzane miejsca. Co ciekawe nasze działania wyszły poza Opolszczyznę.

Nie chwaląc się to chyba jako JEDYNE hospicjum w Polsce robimy takie spotkania.⤵️⤵️

Kolejne spotkania odbyły się 25 maja br. Na warsztatach mówiliśmy o tym czym zajmuje się hospicjum, kim jest wolontariusz.

Tym razem byliśmy w klasie II Liceum Ogólnokształcącego w w Sosnowcu.

Była wirtualna wycieczka i spotkanie z naszym personelem.

A tak było po spotkaniu.

Tego samego dnia odwiedziliśmy klasę 8 z PSP w Stojadłach niedaleko Mińska Mazowieckiego.

Dzień zakończyliśmy w województwie Zachodniopomorskim z klasą 2 i pięknymi kwiatami narysowanymi dla naszych pacejntów.

A tak było w Krakowie z klasą 5. Bardzo dziękujemy za wysłuchanie i odwiedzenie naszego hospicjum.

29 maja byliśmy na Pomorzu i Śląsku.

Klasy 5 a i 5 b z Prywatnej Szkoły Podstawowej Edureda z Redy dowiedziały się czym charakteryzuje się wolontariat hospicyjny i…… uwaga dzieciaki wiedziały czym jest Kampania Społeczna Pola Nadziei 🙂

Na Śląsku odwiedziliśmy PSP nr 3 w Rydułtowach.

Dzień Dziecka spędziliśmy w Braniewie niedaleko Elbląga, gdzie mówiliśmy tym czym zajmuje się hospicjum, jak można być aktywnym wolontariuszem.