Jesienna kampania społeczna „W Betanii jest życie” 2020

Każdego roku od 2012 r. włączaliśmy się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”, która ze względu na tegoroczne zagrożenia epidemiologiczne nie odbywa się. Działania te, co roku koordynowała gdańska Fundacja Hospicyjna a nasze Stowarzyszenie aktywnie w nim uczestniczyło.

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie niemal od 20 lat zajmuje się w Opolu i na Opolszczyźnie opieką paliatywną. Jest dla nas niezwykle ważne, aby pomimo trudności mówić o idei hospicyjnej. Hospicjum domowe prowadzimy w Opolu od 2006 r. a stacjonarne od 2012 roku, świadcząc bezpłatną, specjalistyczną pomoc osobom chorym nowotworowo w stanie terminalnym. W hospicjum dbamy, by nasi podopieczni przeżyli godnie i w jak najlepszych warunkach ostatnie chwile swego życia.

W tym roku będziemy to robić w zmienionym charakterze, w zależności od aktualnego zagrożenia epidemicznego. Otrzymaliśmy środki na realizację Zadania Publicznego związanego z realizacją zadań Samorządu Opolskiego Województwa Opolskiego w zakresie promocji i organizacji wolontariatu w województwie opolskim w 2020 roku- WOLONTARIAT- DLA MNIE OK.! W ramach tego zadania chcielibyśmy dotrzeć do osób zainteresowanych realizacją wolontariatu hospicyjnego. W ramach realizowanego zadania będziemy chcieli przeprowadzić warsztaty z zakresu:

– organizacji wolontariatu,

– komunikacji, wykorzystania elementów wiedzy medycznej w wolontariacie hospicyjnym,

– podjąć współpracę z organizacjami, które chciałyby współpracować wraz z naszą placówką w ramach działań związanych z wolontariatem.

Zadanie Publiczne związane z realizacją zadań Samorządu Opolskiego Województwa Opolskiego w zakresie promocji i organizacji wolontariatu
w województwie opolskim w 2020 roku- WOLONTARIAT- DLA MNIE OK.!

W ramach opolskiej edycji naszej kampanii „W Betanii jest życie” chcielibyśmy pokazać w sposób szczególny rolę wolontariuszy, którzy tworzą wraz personelem medycznym, jeden zespół, który opiekuje się pacjentem w hospicjum. Chcielibyśmy także, poprzez spotkania w placówkach oświatowych, uwrażliwić dzieci i młodzież na wolontariat, działania społeczne oraz idee hospicyjną.

Jeśli będzie to możliwe chcielibyśmy także zrealizować kilka stałych punktów jesiennej kampanii tj.:

– koncert rozpoczynający nasze działania,

– udział w wydarzeniu sportowym,

– Gala Betanii, na której chcielibyśmy nagrodzić aktywnych wolontariuszy, instytucje
i osoby prywatne współpracujące z naszym hospicjum oraz wspierające je,

–  Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w żałobie,

– spotkania grudniowe tj. koncerty świąteczne, konkurs na kartkę świąteczną dla pacjentów, zdobienie pierników i spotkania świąteczne dla rodzin.

Dla placówek oświatowych i instytucji mamy propozycje realizacji Programu Edukacyjnego” ZOSTAŃ AMBASADOREM HOSPICJUM BETANIA. Szczegóły już wkrótce w osobnym artykule.

O naszych planach mówiliśmy w dniu 26 sierpnia br. w Radio Opole 📻w Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie. 🤝Dziękujemy panu🎙 red. Krzysztofowi Dobrowolskiemu za możliwość opowiedzenia 🎤o naszych planach i potrzebach.

Patronat w Radio Doxa.

Dziękujemy Radzie Sołeckiej w Zimnicach Wielkich za zaproszenie i możliwość kwestowania na rzecz naszego hospicjum.
Młodzi Zimniccy wolontariusze uzbierali 1038,03  zł oraz  10 Euro.

Serdecznie dziękujemy mariankom z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu- Nowej Wsi Królewskiej za przekazanie dochodu ze sprzedaży przepięknych ozdób po dziękczynnych mszach dożynkowych w dniu 6 września br. Dziewczęta przekazały na rzecz hospicjum: 651,10 zł.

Rada Sołecka przeznaczyła cały dochód ze sprzedaży ciasta, sałatek oraz cegiełek na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie.
Darowizna wynosi 7261,36 zł.

Dziękujemy, że pomagacie, abyś my także mogli pomagać naszym pacjentom.

Zebrano 2167 zł. Serdecznie dziękujemy 🙂

O naszym projekcie można także posłuchać w Radiu Opole.

A tymczasem w Radiu PARK FM

Po szkoleniu dla wolontariuszy

W czasie koncertu zebrano 588,22 zł.