Uncategorized

Areszt Śledczy dla Hospicjum

W tym roku już dwukrotnie Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie uzyskało pomoc od Aresztu Śledczego, Oddziału Zewnętrznego w Opolu. Kierownictwo Aresztu Śledczego przekazało nam wykonane przez więźniów  pięknie wyszyte poduszki na aukcję charytatywną. Poduszki zostały zlicytowane na balu charytatywnym, a pozyskane środki zostały przeznaczone na pokrycie kosztów funkcjonowania hospicjum.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej aresztu śledczego  LINK

Więźniowie, za zgodą kierownictwa AŚ wspomogli nas  również w pracach porządkowych naszego ogrodu. Pomogli przygotować ogród do sezonu wiosennego, zgrabić liście i wyplewić chwasty. Szczegółowe informacje i zdjęcia wykonane w trakcie realizacji prac można zobaczyć również na stronie internetowej aresztu śledczego  LINK

Należy tutaj również dodać, że Areszt Śledczy wspomaga nas rokrocznie w trakcie wiosennej kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei” Na terenie aresztu zasadzone są żonkile, które każdego roku wręczamy w czasie naszych akcji kampanijnych. Dzięki temu również pozyskujemy fundusze na działanie hospicjum.

Serdecznie dziękujemy za tą pomoc i za wieloletnią już współpracę Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie i Aresztu Śledczego. Nie ukrywamy, że liczymy na dalszą tak owocną współpracę.

Skip to content