Inwestycje – konieczne i potrzebne!

Bieżący rok po raz kolejny uzmysławia nam, że zmiany klimatyczne są bardzo widoczne i wpływają negatywnie bezpośrednio na ludzi. Tegoroczne letnie upały to jeden z efektów ocieplania się klimatu. Dla ciężko chorych Pacjentów przebywających w hospicjum stacjonarnym są one szczególnie trudne do zniesienia. Ponieważ nasze działania są nakierowane na zapewnienie Pacjentom jak największego komfortu podjęliśmy decyzję o zainstalowaniu w budynku Hospicjum „Betania” klimatyzacji z funkcją pompy ciepła. Urządzenia nie tylko pozwolą utrzymać komfortową temperaturę powietrza w upalne dni, ale również pozwolą zimą ogrzać pomieszczenia hospicjum, ograniczając tym samym zużycie do ogrzewania bardzo drożejącego gazu.  Żeby używanie klimatyzacji nie wpłynęło drastycznie na wzrost zużycia i kosztów prądu, na garażu hospicyjnym zainstalowano mikro instalację fotowoltaiczną, która produkuje prąd niezbędny dla klimatyzatorów.

Pragniemy podziękować wszystkim urzędnikom, którzy wykazali zrozumienie dla wspomnianych inwestycji i wydali odpowiednie zgody i pozwolenia niezbędne do jej realizacji!

Dziękujemy wykonawcom, którzy sprawnie, terminowo i rzetelnie wykonali instalacje:

Energetyce Cieplnej Opolszczyzny za wykonanie mikro instalacji fotowoltaicznej

– Firmie KLIMA-TECH Marek Murawski za wykonanie instalacji klimatyzacji z funkcją pompy ciepła.

Dziękujemy również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, który na podstawie naszego wniosku podjął decyzję o przyznaniu dotacji na ten cel w kwocie 77.800,00 zł co stanowi 49,95% całości kosztów inwestycji. Pozostałą kwotę  czyli 77.955,98 zł musimy zapłacić z własnych środków. Tutaj dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy już wspomogli nas w realizacji inwestycji!  Niestety środków nadal brakuje i Państwa pomoc jest potrzebna! Prosimy o darowizny! Każda nawet najdrobniejsza kwota jest ważna  i pozwala nam na skupieniu się na rzeczach najistotniejszych – niesieniu pomocy najciężej chorym!